Bal z okazji zakończenia klasy ósmej.

10.06.2019 0:00

Bal z okazji zakończenia klasy ósmej.

W piątek 7 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej nr 15w, po 19 latach przerwy, znowu rozbrzmiały takty Poloneza.

Tak uczniowie klasy ósmej rozpoczęli swój Bal Ósmoklasisty 2019. Dla wszystkich był to pierwszy w życiu prawdziwy bal, dlatego przygotowywali się do niego z niezwykłą starannością. Nie byłoby jednak tej wspaniałej uroczystości gdyby nie rodzice ósmoklasistów. I to właśnie im – Rodzicom, należą się słowa podziękowania za ogromne zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Dla wszystkich był to pierwszy w życiu prawdziwy bal, dlatego przygotowywali się do niego z niezwykłą starannością. Nie byłoby jednak tej wspaniałej uroczystości gdyby nie rodzice ósmoklasistów. I to właśnie im – Rodzicom, należą się słowa podziękowania za ogromne zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Bal odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień, dzięki pracy wielu osób zamieniła się w salę balową.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Beata Knop. Powitała rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości, a przede wszystkim uczniów – głównych bohaterów tego wieczoru. Kierując do nich ciepłe, wzruszające słowa. Po okolicznościowych przemówieniach zatańczono poloneza, którego ze wzruszeniem oglądali dumni rodzice. Uczniowie, pod opieką nauczyciela - wychowawcy – p. Mariusza Bzderka zaprezentowali przygotowywany przez wiele tygodni układ. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Oprócz głównych bohaterów dnia uczestniczyli w nim także ich następcy, czyli siódmoklasistki, które wspomogły uczniów kończących etap edukacji szkoły podstawowej w tańcu.

Chwilę później część uczniów weszła na parkiet i zaczęła wspólną zabawę. Nie wszyscy zaczęli od tańca. Niektórzy robili sobie pamiątkowe fotografie w wychowawcami oraz dyrekcją szkoły.  Po krótkim czasie na parkiecie szalało już wielu uczniów. Dzięki wysiłkom wspaniałego DJ’a, który prócz zarządzania muzyką prowadził też zabawę, była ona naprawdę wyjątkowa. Zarówno uczniowie, nauczyciel jak i inni zaproszeni goście bawili się doskonale. Podsumowując, bal ósmoklasisty w roku 2019 był niezwykłym, radosnym i przyjemnym wydarzeniem, które zwieńczyło cały okres ciężkiej, wytężonej, dwuletniej pracy w klasie siódmej i ósmej. Niechaj jego wspomnienia przetrwają jak najdłużej i pozostawią w naszej pamięci jedynie dobry, słodki smak.

Drodzy uczniowie! Dziękujemy Wam za wspaniałą zabawę na najwyższym poziomie. Jednocześnie życzymy Wam wielu kolejnych - tak pięknych chwil!