Nabór

Serdecznie zapraszamy do rekrutacji do naszej szkoły!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu
ogłasza zapisy do klasy pierwszej
na rok szkolny 2020/2021

Od 24 lutego 2020 r. do 6 marca 2020 r. trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do szkół podstawowych.

Link do rekrutacj: https://sp-kalisz.nabory.pl

Pod tym adresem znajdą się szczegółowe informatory o  szkołach podstawowych  objętych elektroniczną rekrutacją. Ponadto będzie istnieć możliwość elektronicznego wypełnienia dokumentów zgłoszeniowych do  szkół podstawowych.

Po wypełnieniu elektronicznym istnieje konieczność wydrukowania dokumentów zgłoszeniowych, podpisania ich i dostarczenia do wybranej placówki (tylko jednej – pierwszej preferencji). Na stronie sukcesywnie będą umieszczane również istotne informacje na temat elektronicznego naboru.

Tabela postępowania rekrutacyjnego z terminami i rodzajami czynności

Wymagane dokumenty

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu dba o wszechstronny rozwój młodego człowieka i stwarza mu okazję do samorealizacji. Grono pedagogiczne poszerza swoje kwalifikacje i chętnie sięga po nowatorskie rozwiązania. Nauczyciele realizują innowacje pedagogiczne np. „Matematyka wokół nas” oraz „Powiedz mi to inaczej”. Jednocześnie szkoła zdobywa ogólnopolskie certyfikaty, np. „Szkoły Odkrywców Talentów”, „Bezpiecznej Szkoły”, „Szkoły  w Ruchu”, "Uczeń bezpieczny w sieci". Co roku realizowany jest inny ogólnoszkolny projekt, jak choćby „Wariacje na temat wariacji””, czy „Matematyka z klasą”, „Ortografia i interpunkcja na wesoło”  czy “Ile matematyki jest w sztuce?”

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i uzdolnień, chętnie też biorą udział w konkursach, w tym ogólnopolskich. Angażują się w akcje charytatywne, na rzecz potrzebujących. Szkoła blisko współpracuje z lokalną społecznością, wspólnie organizowany jest co roku  festyn rodzinny.

Szkoła Podstawowa nr 15 to szkoła otwarta na uczniów i ich rodziców. Tutaj spotykają się: nauka, pasja, wiara w młodego człowieka oraz szacunek dla minionych pokoleń.

Dzieci uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego. Świetlica szkolna jest czynna od 6:45 do 16:45 (z przerwą na zajęcia lekcyjne). Uczniowie mają możliwość korzystania z dwudaniowych  obiadów. Ponadto szkoła zapewnia opiekę pedagoga szkolnego, logopedy  i pielęgniarki szkolnej.

Zajęcia pozalekcyjne
W naszej szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne dostosowane do potrzeb i oczekiwań naszych podopiecznych,  mogą oni brać udział w:
- zajęciach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania: artystyczne, przyrodnicze, matematyczne, biblioteczne, sportowe (SKS i UKS), muzyczne  (chór), drużynie harcerskiej,  Szkolne    Koło  PCK,
- zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych,
- zajęciach wyrównujących wiedzę i umiejętności z języka polskiego  oraz matematyki.

Szczególne osiągnięcia:
- nasi podopieczni zajmują czołowe miejsca w festiwalach muzycznych, konkursach humanistycznych, przyrodniczych, plastycznych  oraz zawodach sportowych.

Baza dydaktyczna i lokalowa

Szkoła dysponuje nowoczesną salą gimnastyczną i boiskiem sportowym, które umożliwiają rozwijanie pasji sportowych. Na terenie szkoły znajduje się także nowoczesny i bezpieczny plac zabaw oraz miejsce zabaw wyposażone w ramach programu „Radosna Szkoła”. Posiadamy już 5 tablic interaktywnych i sukcesywnie podejmujemy starania o kolejne, w celu unowocześnienia i uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego. W każdej sali lekcyjnej znajduje się laptop, rzutnik oraz istnieje dostęp do Internetu. Komputery w pracowni komputerowej zostały wymienione na nowe. Biblioteka szkolna połączona jest z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, każdy uczeń może także skorzystać z czytelni oraz z wyznaczonego miejsca do wypoczynku. Rozpoczęła się rozbudowa naszej placówki w ramach realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego, celem adaptacji poddasza na sale lekcyjne, a niedługo zostanie zmodernizowana nasz kotłownia.

Kalendarz szkolny:
- Pasowanie na ucznia połączone ze spotkaniem z Prezydentem Miasta Kalisza,
- Dzień Edukacji Narodowej,
- Obchody Święta Niepodległości,
- Dzień Papieski,
- bożonarodzeniowe jasełka,
- Pasowanie na czytelnika,
- Dzień Kobiet,
- Dzień chłopaka,
- Dzień Ziemi,
- Dzień Patrona,
- Festyn Rodzinny,
- Pożegnanie absolwentów.

Wolontariat:

- coroczny udział w akcjach: „Sprzątanie Świata”, „Góra Grosza”, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Szlachetna Paczka,

- zbiórka plastikowych nakrętek dla chorych dzieci,

- zbiórka kasztanów i żołędzi do zwierząt z rezerwatu w Gołuchowie,

- zbiórka karmy dla zwierząt z kaliskiego schroniska,

- zbiórka surowców wtórnych ( zużyte baterie, „elektrośmieci”).

Szanowni Rodzice!

Piętnastka to miejsce, gdzie dzieci mogą odkrywać świat w życzliwej atmosferze przy wsparciu  oraz zrozumieniu nauczycieli, którym zależy na tym, dojrzeć w każdym to, co ma w sobie wyjątkowego.

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte 27 lutego 2020 roku od godziny 16:00 do 18:00!
Przyjdź przekonaj się sam!

Zobacz to co u nas się dzieje!

Nasza szkoła - film promocyjny E-dziennik Archiwum ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz