Nabór

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu
informuje, że zgodnie z przygotowywanym Zarządzaniem Prezydenta Miasta w sprawie
terminów rekrutacji przewidywany termin naboru do przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej
odbędzie się pomiędzy 1 a 8 lutego.

 

Ze względu na pandemię rekrutacja będzie przeprowadzona wyłączenie w formie elektronicznej. 

 Z poważaniem 
Dyrektor Beata Knop

 

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu dba o wszechstronny rozwój młodego człowieka i stwarza mu okazję do samorealizacji. Grono pedagogiczne poszerza swoje kwalifikacje i chętnie sięga po nowatorskie rozwiązania. Nauczyciele realizują innowacje pedagogiczne np. „Matematyka wokół nas” oraz „Powiedz mi to po angielsku”.  Jednocześnie szkoła zdobywa ogólnopolskie certyfikaty, np.: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Bezpieczna Szkoła”, „Szkoła  w Ruchu”, „Uczeń Bezpieczny w Sieci”, „Szkoła Dobrego Wychowania”. Co roku realizowany jest inny ogólnoszkolny projekt, jak choćby obecnie „W naszej szkole nie tylko uczymy się o „gwiazdach”, ale czujemy się bezpiecznie i zdrowo, sięgając po nie”.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i uzdolnień, chętnie też biorą udział  w konkursach, w tym ogólnopolskich. Angażują się w akcje charytatywne, na rzecz potrzebujących. Szkoła blisko współpracuje z lokalną społecznością, wspólnie organizowany jest co roku  festyn rodzinny.

Szkoła Podstawowa nr 15 to szkoła otwarta na uczniów i ich rodziców. Tutaj spotykają się: nauka, pasja, wiara w młodego człowieka oraz szacunek dla minionych pokoleń.

Dzieci uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego. Świetlica szkolna jest czynna od 6:45 do 16:45 (z przerwą na zajęcia lekcyjne). Uczniowie mają możliwość korzystania z dwudaniowych  obiadów (catering). Ponadto szkoła zapewnia opiekę pedagoga szkolnego  i pielęgniarki szkolnej oraz współpracuje z poradnią pp.

Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne dostosowane do potrzeb i oczekiwań naszych podopiecznych,  mogą oni brać udział w:

- zajęciach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania: polonistyczne, matematyczne, informatyczne, biblioteczne, plastyczne, sportowe, muzyczne (chór), drużynie harcerskiej,  Szkolne Koło  PCK,

-  zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych,

- zajęciach wyrównujących wiedzę i umiejętności z języka polskiego  oraz matematyki.

 Szczególne osiągnięcia

- nasi podopieczni zajmują czołowe miejsca w festiwalach muzycznych, konkursach humanistycznych, przyrodniczych, plastycznych  oraz zawodach sportowych.

Baza dydaktyczna i lokalowa

Szkoła dysponuje nowoczesną salą gimnastyczną i boiskiem sportowym, które umożliwiają rozwijanie pasji sportowych. Na terenie szkoły znajduje się także nowoczesny i bezpieczny plac zabaw oraz miejsce zabaw wyposażone w ramach programu „Radosna Szkoła”. Posiadamy już 7 tablic interaktywnych i sukcesywnie podejmujemy starania o kolejne, w celu unowocześnienia i uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego. Szkoła posiada nowoczesną salę informatyczną. Biblioteka szkolna połączona jest z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, każdy uczeń może także skorzystać z czytelni oraz z wyznaczonego miejsca do wypoczynku. W najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w ramach realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego.

Kalendarz szkolny

 - pasowanie na ucznia,

 - Dzień Chłopaka,

- Dzień Edukacji Narodowej,

- obchody Święta Niepodległości,

- Dzień Papieski,

- Dzień Bezpiecznego Internetu,

 - bożonarodzeniowe jasełka,

 - pasowanie na czytelnika,

 - Dzień Kobiet,

- Dzień Ziemi,

- Dzień Patrona,

 - pożegnanie absolwentów,

- festyn rodzinny.

Wolontariat:

- coroczny udział w akcjach: „Sprzątanie Świata”, „Góra Grosza”, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”,

 - zbiórka plastikowych nakrętek dla chorych dzieci,

 - zbiórka kasztanów i żołędzi do zwierząt z rezerwatu w Gołuchowie,

 - zbiórka karmy dla zwierząt z kaliskiego schroniska,

- zbiórka surowców wtórnych ( zużyte baterie, „elektrośmieci”)

- włączanie się w akcje charytatywne na terenie Kalisza i okolic.

Szanowni Rodzice!

Piętnastka to miejsce, gdzie dzieci mogą odkrywać świat w życzliwej atmosferze przy wsparciu oraz zrozumieniu nauczycieli, którym zależy na tym, dojrzeć w każdym to, co ma w sobie wyjątkowego. Stawiamy na bezpieczeństwo, ekologię i tradycję.

Pobierz nasz folder reklamowy

Nasza szkoła - film promocyjny E-dziennik Inne druki i dokumenty Archiwum Gielda pracy ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz
Dzwonki
Godz. 0
6:45
7:45
Godz. 1
8:00
8:45
Godz. 2
8:55
9:40
Godz. 3
9:50
10:35
Godz. 4
10:45
11:30
Godz. 5
11:50
12:35
Godz. 6
12:50
13:35
Godz. 7
13:45
14:30
Godz. 8
14:40
15:25
Godz. 9
15:35
16:20
Nadchodzące wydarzenia

10.05.2022 godz. 0:00

Dzień Patrona Naszej Szkoły.

Zobacz pozostałe wydarzenia >
https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy