Zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe

Zajęcia artystyczne
"Ze sztuką mi do twarzy"

Zajęcia prowadzone są dla uczniów z klas IV- VIII uzdolnionych artystycznie, które odbywają się co dwa tygodnie w czwartek od 15.30 do 16.15 w sali nr 23. Głównymi celami spotkań są pobudzenie i rozwijanie zdolności młodych artystów oraz promocja ich talentów na gruncie szkolnym i na poziomie lokalnym. Każdemu ze sztuką jest do twarzy :)

Dodatkowo włączyliśmy się w cylk warsztatów pt. "Jak smakuje sztuka?", które organizowane są przez Galerię Sztuki BWA im. Jana Tarasina w Kaliszu, realizowane we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwsze spotkanie miało miejsce 10.11.18r. pt. "Poznaj Coco - mauretański alembik", twórcza praca malarska inspirowana zapachami, warsztaty prowadziła pani Marta Frank.

Drugie odbyło się 17.11.18r. pt. "Jak smakują kolory?", dyskutowaliśmy o kształtach, zapachach, barwach i smakach. Płótno zostało zastąpione talerzem, a efektem naszej pracy były dzieła sztuki kulinarnej. Zajęcia poprowadziła pani Adriana Marczewska - szefowa kuchni oraz uczestniczka 4. edycji Top Chef Polska.

Urszula Goździńska

DSC_0875

DSC_0121

DSC_0119

 

 

40 Kaliska Drużyna Harcerska im Szarych Szeregów 

651

 

 

Drużyna harcerska została reaktywowana w lutym 2013 roku przez pwd Joannę Kasperczak, która jest opiekunem i drużynową 40 Kaliskiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów. Harcerze podczas co tygodniowych zbiórek zgłębiają harcerską wiedze i umiejętności, które wdrażają w życie codzienne. Chętnie biorą udział w biwakach i  rajdach.  Reprezentują drużynę na  festiwalu harcerskiej piosenki gdzie dziewczęta z 40 KDH wyśpiewały II miejsce piosenką „Pałacyk Michla” oraz I miejsce piosenką  „Taki Kraj”. Uczestniczą w uroczystościach państwowych takich jak  Dzień Zwycięstwa, Dzień Niepodległości oraz kościelnych. Harcerze z drużyny przekazują co roku  Betlejemskie Światło Pokoju podczas uroczystej mszy w kościele Św. Gotarda i przyjęli Iskrę Miłosierdzia podczas mszy z okazji kanonizacji Jana Pawła II.  Spotykamy się z harcerzami z innych drużyn podczas  Dnia Myśli Braterskiej. Harcerze z 40 KDH co roku odwiedzają grób patrona Hufca Kalisz księdza Stanisława Piotrowskiego. Bardzo licznie uczestniczą w obchodach Dnia Patrona Szkoły, składają kwiaty i zapalają znicz przed pomnikiem Szarych Szeregów. Zdobywają sprawności, udzielają się charytatywnie na terenie szkoły i osiedla Piwonice.

13 września 2019 roku harcerze z 40 KDH im. Szarych Szeregów uczcili wybuch II  wojny światowej, przemarszem do lasku na Wolicy i zapaleniem znicza przy pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców okolicy podczas II wojny światowej.

„Kiedy nadejdzie czas, zwabi nas ognia blask…” Czas wreszcie nadszedł! 25 października 2019 r. harcerze z 40 KDH uczestniczyli w drużynowym ognisku.

Resized_20191025_175750_4570

28 września 2019r. nasza drużyna uczestniczyła w obchodach 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwonicach. Wspólnie z przedstawicielami strażackich pocztów sztandarowych przemaszerowaliśmy pod budynek straży, gdzie odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Nasza drużyna złożyła kwiaty i wystawiła wartę honorową.

 

Dnia 16 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się, "Kuźnia Zastępów" - warsztaty dla kadry drużyn Hufca ZHP Kalisz.

Resized_20191116_082306_5965

 

 

Chór KAMERTON   scholka            

 

Chór szkolny KAMERTON jest dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne

z zakresu muzyki. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas 4-8. Uczniowie śpiewem upiększają uroczystości szkolne i lokalne. W dorobku chóru są konkursy o zasięgu powiatowym: w Godzieszach, Moskurni i międzyszkolnym.

Uświetnialiśmy wiele uroczystości w kościele pod wezwaniem św. Gotarda w Kaliszu.  Podczas zajęć chórzyści  kształcą głos dziecięcy,  umiejętność posługiwania się nim,  słuch muzyczny oraz rozwijają wrażliwość intonacyjno-emisyjną. Na zajęciach zawsze panuje miła i serdeczna atmosfera. Kamerton może pochwalić się śpiewem a ccapella w dwugłosie: pieśni patriotycznych, kolęd. W swoim dorobku ma również piosenki i pieśni popularne. W roku szkolnym 2018/ 2019 chórzyści śpiewali pieśni legionowe podczas akademii związanej z 11 listopada, Jasełki szkolnej. Zajęcia chóru szkolnego odbywają się w czwartki godz. 14.45-15.30 pod batutą pani Honoraty Skrzybalskiej.

DSC_0924_2

 

 

Udział w programie Szkolne Kluby SportoweBez tytułu_7

 

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Jest to program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, w wieku powyżej 10 roku życia, bez względu na płeć oraz sprawność fizyczną i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Od 3 września do 15 grudnia realizowałem zajęcia w ramach II edycji, w której uczestniczyło 32 uczniów z klasy IV chłopcy oraz IV-VI dziewczęta. Podczas zajęć realizowałem tematykę gier zespołowych, głównie piłki nożnej oraz piłki ręcznej. 

 

Uczniowski Klub Sportowy „UKS 15 Kalisz”

W miesiącu sierpniu powołany został Uczniowski Klub Sportowy pod skróconą nazwą „UKS 15 Kalisz”. Jest to odpowiedź na propozycję organizacji zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły. Od września powołano dwie grupy dziewczynek z klas I – IV które realizowały zajęcia z piłki nożnej, w ramach przygotowań do turnieju piłkarskiego o Puchar Tymbarku. W drugim okresie utworzone zostały kolejne dwie grupy dla chłopców klas I i II. Członkami klubu są zarówno uczniowie z poszczególnych grup oraz nauczyciele i rodzice.

uks logo (3)

 

 

Zajęcia rozwijające zainteresowania informatyczne

Zajęcia rozwijające zainteresowania informatyczne prowadzone są w klasie 5a


Zajęcie te są formą zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą dostęp do komputerów wszystkim zainteresowanym uczniom.

Program zajęć rozwijających zainteresowania informatyczne

Programowanie

Zachęcam do skorzystania z programów.

 

Run Marco

runmarco

 

Scratch


Scratch-logo_hi-res

 

Greenfoot


greenfoot

 

Minecraft


Picture1

 

code.org

cod1

 

ScratchJr


pobrane

 

 

 

Zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne w klasie 3a

Bez tytułu_9

W każdy poniedziałek uzdolnieni plastycznie uczniowie klasy 3 uczestniczą w zajęciach dodatkowych, które prowadzi pani Krystyna Birska.

Na zajęciach uczniowie do tworzenia prac wykorzystują różnorodne przybory i materiały: papiery, materiał przyrodniczy, węgiel malarski, farby akrylowe, farby plakatowe, farby akwarelowe, pastele, folię aluminiową, bibułę i in.

We wrześniu dzieci przedstawiały wybrane zabytki Warszawy malując je węglem. Inspirowały się ilustracjami Warszawy. Na innej lekcji wykonały ilustracje dmuchawców, wykorzystując do tego rolki po papierze toaletowym i białą farbę plakatową. Stemplowały pociętą końcówką rolki osiągając tym samym delikatny obraz mniszka.

W październiku wykonały prace przedstawiające jesienne drzewa. Malowały je folią aluminiową i farbami akrylowymi. Dobierały barwy tak, aby przypominały naturalne piękno jesiennego krajobrazu. Drzewa wykonały też wykorzystując rolki po papierze toaletowym i zasuszone liście drzew. Tworzyły w ten sposób jesienne witraże. Na innych zajęciach wykonały jesienne liście metodą origami. Malowały też martwą naturę w klasie, oddając widziany obraz ołówkiem i węglem. Poprzez poznawanie i stosowanie różnych technik uczniowie rozwijają swoje uzdolnienia, ale też zdobywają coraz lepszą sprawność manualną.

Zauważa się satysfakcję i radość dzieci z uczestniczenia w tych zajęciach. Udział w nich może pomóc im w budowaniu pozytywnej samooceny oraz wiary we własne możliwości.

 

1604489841678

 

 

Udział w ogólnopolskim programie „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska” 

Od lutego  do listopada 2020 roku chór szkolny realizuje ogólnopolski projekt Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska” , niestety obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że uczniowie nie mogli uczestniczyć w koncertach ogólnopolskich oraz próbach, stąd część spotkań chóralnych odbywała się zdalnie.

Członkami chóru są uczniowie klas 3-8. Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych rozwijają swoje zdolności muzyczne: poczucie rytmu, słuchu, uczą się koncentracji, dyscypliny, współpracy i wiary we własne możliwości.

 

zdjęcie

Nasza szkoła - film promocyjny E-dziennik Inne druki i dokumenty Archiwum Gielda pracy ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz
Dzwonki
Godz. 0
6:45
7:45
Godz. 1
8:00
8:45
Godz. 2
8:55
9:40
Godz. 3
9:50
10:35
Godz. 4
10:45
11:30
Godz. 5
11:50
12:35
Godz. 6
12:50
13:35
Godz. 7
13:45
14:30
Godz. 8
14:40
15:25
Godz. 9
15:35
16:20
Nadchodzące wydarzenia

10.05.2022 godz. 0:00

Dzień Patrona Naszej Szkoły.

Zobacz pozostałe wydarzenia >
https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy