Festyn Szkolno-Przedszkolny

28.09.2019 10:00

Festyn Szkolno-Przedszkolny

Dnia 28 września 2019r. odbył się w naszej szkole festyn, którego organizatorem było Miasto Kalisz, we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 1.

Podczas festynu można było skorzystać z badań profilaktycznych wad postawy, badań wzroku, słuchu, poznać skład masy ciała, poziom cukru i ciśnienia. Konsultacji udzielali psycholog i logopeda. Uczestnicy festynu skorzystali też z naświetlania lampą bioptron. Jednocześnie przed szkołą trwały zabawy i  atrakcje dla dzieci: zamki dmuchane, kolejka, prezentowała się Straż Pożarna Lis, Straż Miejska Kalisza oferowała znakowanie rowerów i malowanie twarzy. Odbyła się prezentacja zbytkowych motocykli. Festyn otwarł występ uczniów klasy 6 i 7 wesołym tańcem, po którym młodzież zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. Następnym punktem programu był pokaz „Zdrowa moda”, w którym wystąpiły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1 – 8. Prezentacja wywołała wiele emocji, a jej głównym celem było rozwijanie kreatywności uczniów i promocja zdrowego stylu życia. Na uzdolnionych plastycznie czekał konkurs „Moja rodzina żyje zdrowo”.
W konkurencjach sportowych dzieci sprawdzały swoje umiejętności rzutu do celu, kozłowania piłką, unihokeju, skakania w workach. Dla małych i dużych dostępny był ergometr wioślarski. Za wysiłek wszystkie dzieci i dorośli otrzymali nagrody. Kuchnia przedszkolna serwowała domowe potrawy: zupę dyniową i chleb ze smalcem. Nie zabrakło tradycyjnego, wielkopolskiego gziku z ziemniakami i grillowanych kiełbasek. Na deser czekało ciasto jogurtowe, wata cukrowa, owoce i soki. Imprezę uświetnił gość - przewodniczący Rady Osiedla Piwonice, pan Adrian Chałubka.

Tegoroczny festyn wsparło wielu sponsorów, a wśród nich: Rada Rodziców SP nr 15 i PP nr 21, państwo  Mirosława i Stanisław Paraczyńscy, pan Krzysztof Krysztofowicz z Giełdy Kaliskiej, pan Adam Kuberacki, CDW i M „Panda – Hurt”, PP-H „Angelika” Jacek Bzdyrek, pani Karolina Sadowska, pani Anna Banach i Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Bartolo” Paweł Anczykowski.

Serdeczne dziękujemy Radzie Rodziców szkoły i przedszkola oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji  i przebiegu festynu za wsparcie i życzliwość.

taniec

wspólna zabawa z rodzicami