Regulamin konkursu literackiego „Mój sposób na wirusa” na wiersz/rymowankę o tematyce zdrowotnej dla uczniów klas I – VIII

23.04.2020 12:16

Regulamin konkursu literackiego „Mój sposób na wirusa”   na wiersz/rymowankę o tematyce zdrowotnej dla uczniów klas I – VIII

„By wirusa zlikwidować trzeba dobrze się kurować” „Rad kilka Zgrywusa jak powstrzymać wirusa” „Miej na wirusa sposoby, a unikniesz choroby”

Sytuacja związana z pandemią wywołuje w nas różne emocje: lęk, strach przed nieznanym.  Mimo wszystko należy patrzeć z nadzieją i optymizmem w przyszłość. Wierzymy w to, że wszystko wróci do „normalności”, ale musimy uzbroić się w cierpliwość i robić wszystko, aby pokonać niewidzialnego wroga jakim jest wirus.

W związku z tym,  zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w literackim konkursie o tematyce profilaktycznej. W swoich pracach możecie zawrzeć  propozycje i pomysły na to jak chronić swoje zdrowie i w ciekawy sposób spędzać czas w domu. Można także zwrócić uwagę na ciężką pracę lekarzy i pielęgniarek oraz innych służb (policja, straż), aby w ten sposób podziękować im za ich jakże trudną i odpowiedzialną pracę.

Cel konkursu:

· inspirowanie dzieci  do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich
rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności,

· możliwość prezentacji  autorskich pomysłów,

· rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań,

· utrwalenie właściwych nawyków higienicznych związanych z profilaktyką koronawirusa.

Warunki udziału w konkursie:

1.Zadaniem  uczestników  konkursu  jest  ułożenie wiersza/rymowanki o tematyce zdrowotnej związanej ze stanem pandemii.
2. Uczestnicy konkursu mogą tworzyć swoje dzieła w oparciu o znane i popularne  wiersze.
3. Oceniane będą tylko prace indywidualne.
4. Pracę w postaci pliku tekstowego  należy przesłać za pośrednictwem mobiDziennika do pani Ewy Kwaśniewskiej.
5.Do pracy należy dołączyć informację zawierającą: imię i nazwisko autora (klasa), w tytule wiadomości wpisując „Mój sposób na wirusa”.
6. Nadesłane prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VIII.
7. Oceniając prace, jury będzie brało pod uwagę:
- zgodność z tematem,
- pomysłowość w ujęciu tematyki zdrowotnej,
- dobór środków artystycznego wyrazu,
- samodzielność pracy.
8. Termin nadsyłania prac: do 06.05.2020r.
9. Wyniki konkursu oraz wyróżnione utwory zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
10. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych.

Organizatorzy konkursu: Ewa Kwaśniewska, Joanna Żuberek