Pasowanie na ucznia klasy I

16.10.2019 16:00

Pasowanie na ucznia klasy I

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 15 są już pełnoprawnymi uczniami. 16 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość prowadził zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP15 Stanisław Ludwiczak. Powitał on zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów
i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Knop a towarzyszyła jej pani wicedyrektor Agata Kuświk, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 15" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz tańce. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Po tym egzaminie dzieci potwierdziły, iż wszystkie  wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Uroczystość prowadzili starsi uczniowie z samorzadu szkolnego, wystepowali uczniowie z klasy 3, 5,7.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności a nauczycielce. Następnie wychowawczyni rozdała uczniom pierwsze legitymacje szkolne, natomiast p. Dyrektor, Wicedyrektor i przedstawiciel Rady Rodziców, podarowały niespodzianki: kalkulatory i dyplomy.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  Po części oficjalnej obecni rodzice wraz z panią dyrektor oraz dzieci udali się na słodki poczęstunek.