Rajd Piętnastki na Zawodzie

20.09.2019 10:00

Rajd Piętnastki na Zawodzie

Tradycją naszej szkoły są już od kilku lat wrześniowe rajdy piesze.

W tym roku nasi uczniowie wybrali się na rajd historyczny na Zawodzie. Uczniowie klas młodszych I – III z racji swoich możliwości fizycznych na Zawodzie wybrali się autokarami a klas IV – VIII trasę ze szkoły do rezerwatu odbyli pieszo. Na miejscu zapoznali się z historią tego miejsca oraz zwiedzili urocze siedliska z przeszłości. Dzięki rekonstrukcjom średniowiecznych budowli i urządzeń, uczniowie osobiście doświadczyli historii tego miejsca. W ramach działań z zakresu archeologii eksperymentalnej uczniowie poznali również zasady hodowli zwierząt gospodarskich takich jak: owce wrzosówki, śwniodziki, kozy, kury, pszczoły oraz metody uprawy roli - trójpolówką.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni lecz bardzo zadowoleni!

Celami rajdu było między innymi:

-        popularyzacja turystyki pieszej wśród młodzieży szkolnej,

-        promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz promowanie aktywnego wypoczynku

-        poznawanie szlaków turystycznych

-        poznawanie walorów krajoznawczo – turystycznych i historycznych regionu ,zabytków architektonicznych

-        doskonalenie zdrowia, wydolności i sprawności fizycznej oraz wszechstronne poznanie kraju

-        zbliżenie do przyrody

-        tworzenie warunków do czynnej rekreacji i wypoczynku

-        propagowanie wśród młodzieży zachowań pro-zdrowotnych i proekologicznych

-        podnoszenie wiedzy o regionie

-        tworzenie warunków do czynnej rekreacji i wypoczynku.