SZKOLNY DZIEŃ SPORTU KLAS IV - VIII

31.05.2019 0:00

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU KLAS IV - VIII

Dnia 31 maja 2019r. z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w naszej Szkole Dzień Sportu. Z tej okazji nauczyciel wychowania fizycznego p.Mariusz Bzderek przygotował dla uczniów wspaniałą zabawę.

Dnia 31 maja 2019r. z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w naszej szkole Dzień Sportu dla klas starszych. Z tej okazji nauczyciel wychowania fizycznego p. M. Bzderek przygotował dla uczniów wspaniałą zabawę.

Klasy starsze IV – VIII uczestniczyły w konkurencjach sportowych zorganizowanych na boisku. Uczniowie mogli rywalizować miedzy sobą i sprawdzić swoje umiejętności, a także miło i na sportowo spędzić czas . Startowali w konkurencjach grupowych -  turniej piłki nożnej i piłki ręcznej oraz przeciąganie liny. Pomimo tropikalnego klimatu, wszyscy dzielnie walczyli, wykorzystując umiejętności jakie nabyli na lekcjach wychowania fizycznego oraz zajęciach SKS. Do ogólnego wyniku wliczane zostały wyniki uzyskane przez uczniów w Szkolnej Lidze Sportowej w naszej szkole.

Ze względu na fakt, że szkoła po reformie liczy większą liczbę klas, postanowiono dokonać podziału na dwie grupy wiekowe:

1. klasy IV i V

2. klasy VI, VII i VIII

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach zespołowych oraz indywidualnych, a mianowicie:

Klasy IV - V

·         Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej dla wszystkich uczniów

·         Przeciąganie liny dziewcząt

·         Piłka nożna chłopców

Klasy VI - VII

·         Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej dla wszystkich uczniów – bieg na 50 m oraz na  długim dystansie

·         Piłka nożna dla chłopców

·         Piłka ręczna dla dziewcząt

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Klasy IV - V

·         I miejsce klasa IV

·         II miejsce klasa VI

·         III miejsce klasa V

Klasy VI - VII

·         I miejsce klasa IV

·         II miejsce klasa VI

·         III miejsce klasa V

Przy okazji podsumowano sportowy rok szkolny 2018/2019. Nasza szkoła aktywnie włącza się w szereg rywalizacji sportowych, odbywających się na terenie miasta. W mijającym roku szkolnym uczestniczyliśmy w:

1.   Biegi Uliczne „MAŁY PTOLEMEUSZ” - Nawrocki Franciszek z klasy IV – II miejsce, Ligocki Jakub z klasy V - VI miejsce.

2.   Mistrzostwa Kalisz w Halowej Piłce Nożnej klas IV - VIII

3.   Mistrzostwa Miasta Kalisza na ergometrze wioślarskim - chłopcy z klasy VI zajęli I miejsce, dziewczęta z klasy VII-VIII zajęły I miejsce, a chłopcy z klas VII – VIII miejsce II. Indywidualnie Monika Smoliga zajęła II miejsce a Adam Wieczorek miejsce III

4.   Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

5.   Mistrzostwa Kalisza w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców - dziewczęta z klas 7- 8  - II miejsce