Pierwszy apel wychowawczy w ramach projektu SU - AKTYWNIE, ZDROWO I KOLOROWO W PIĘTNASTCE.

06.11.2023 0:00

W roku szkolnym 2023/2024 zadania Samorządu Uczniowskiego będą realizowane pod hasłem „Aktywnie, zdrowo i kolorowo w Piętnastce”. Wychodząc na przeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom stworzyliśmy projekt pod nazwą „Moja rodzina i ja”, który zostanie podsumowany 23 maja 2024 roku podczas wspólnego wieczoru pt. „BO W RODZINIE JEST SIŁA, BO W RODZINIE JEST MOC !!!” , zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Rodziny.

Celem projektu jest:

a) promowanie wartości rodziny jako naturalnego środowiska wychowawczego,

b) poznawanie korzeni własnej rodziny i relacji panujących między jej członkami,

c) kształtowanie świadomości przynależności i poczucia bycia członkiem swojej rodziny,

d) wdrażanie do uroczystego przeżywania i świętowania uroczystości rodzinnych,

e) promocja zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie i propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, rodziców, nauczycieli,

f) pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów związanych ze zdrowym odżywianiem oraz dbałość o swoje ciało,

g) wzmacnianie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami,

h) promowanie zdrowego stylu życia we własnym środowisku możliwymi formami i metodami,

i) aktywizowanie do podejmowania działań na rzecz członków rodziny i szkoły,

j) integracja wokół wspólnych działań.

W związku z tym projektem i hasłem roku wspólnie z Radą Rodziców zakupiliśmy dla poszczególnych klas ( sfinansowane przez rodziców i RR) kolorowe koszulki, których kolory zostały losowo przyporządkowane poszczególnym klasom. W każdy poniedziałek (oprócz dni apeli szkolnych) uczniowie będą nosili koszulki, które pozostaną z nimi w kolejnych latach.

Dzięki temu w naszej szkole poniedziałki będą dniem kolorowym, zachęcającym do uśmiechu, życzliwości, a w okresie jesienno – zimowym kolory: czerwieni, zieleni, pomarańczy, niebieskiego, zielonego będą motywowały do aktywności fizycznej i umysłowej. Społeczność uczniowska będzie realizowała  zadania zaproponowane przez poszczególne klasy na dany miesiąc z dziedziny artystycznej, sportowej, polonistycznej, przyrodniczej czy promującej aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Każdy uczeń będzie miał możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, pasji na forum szkoły i zmierzyć się z koleżankami i kolegami z innych klas.

Sprawozdanie z podejmowanych działań będzie opisywane systematycznie na stronie internetowej szkoły.

Uwieńczeniem i zarazem podsumowaniem projektu będzie koncert w miesiącu maju, w którym udział weźmie cała społeczność szkolna wraz z rodzicami.

6 listopada odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel wychowawczy w kolorowych koszulkach. Na apelu podsumowaliśmy działania w ramch projektu SU "Aktywnie, zdrowo i kolorowo w Piętnastce" za miesiąc październik. Wszystkie klasy wystąpiły w kolorowych koszulkach, których kolory wylosowali wychowawcy.