Dzień Dziecka w SP 15

01.06.2022 13:25

Dzień Dziecka w SP 15

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

W tym roku w naszej szkole również zorganizowano Dzień dziecka dla naszych uczniów. Koordynatorami tego dnia była p. Aleksandra Szewczyk-Woźniak wraz z innymi nauczycielami.

Tego dnia, klasy młodsze 1-3, mogły świętować Swój Dzień w malowniczym miejscu. Pogoda jak najbardziej nam dopisała. Zajęcia edukacyjne, śladem ścieżki owadów występujących w Polsce, dodatkowo uatrakcyjniły pobyt i zaciekawiły naszych milusińskich. Każdy mógł spróbować stworzyć wybranego owada, bądź ptaka, korzystając z ciekawych pomysłów warsztatowych.

Klasy starsze 4-8 wybrały się na rajd pieszy na ścieżkę zdrowia na Wolicę, odwiedzając po drodze Rezerwat przyrody Torfowisko Lis oraz Ochotniczą Straż Pożarną Lis po której oprowadził nas p. Marek Szymczak - członek zarządu OSP Lis. Uczniowie dowiedzieli się kiedy powstał Rezerwat i w jakim celu oraz jakie są najciekawszych osobliwościach rezerwatu. Zwiedzili najnowsze wozy strażackie i mogli zasiąść za kierownicą takiego wozu. Następnie udali sie na ścieżkę zdrowia, na której wykonywali poszczególne ćwiczenia fizyczne. Przed ćwiczeniami fizycznymi uzupełnili swoją energię pysznymi drożdżówkami i wodą zasponsorowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły, która również zasponsorowała klasom młodszym przejazd do Centrum Edukacji Ekologicznej w Parku Przygód Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w przygotowanych atrakcjach na ten dzień, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

Zapraszamy do naszej Galerii.