Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2024 10:00

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem „Sięgajcie gwiazd”.

W uroczystości wzięli udział pedagodzy, pracownicy i uczniowie szkoły i przedszkola. Wśród zaproszonych gości witaliśmy: starszego wizytatora panią Elżbietę Kubiak, Przyjaciela Szkoły i Kawalera Orderu Uśmiechu panią Elżbietę Dębską oraz przewodniczących Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola w osobach: panią Małgorzatę Kuświk i pana Piotra Michalaka.

Podczas akademii życzenia pracownikom złożyła Pani Dyrektor Beata Knop życząc sukcesów zawodowych. Następnie wręczyła Nagrodę Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom za wkład w rozwój placówki.

Akademia została przygotowana przez wybranych uczniów klas 1 – 8 pod kierunkiem pani Ewy Mroczek i pani Doroty Krzyckiej- Góral. Hasłem przewodnim były „Oscary 2024”. Galę poprowadzili uczniowie klas 8a: Jan Żuberek, Lena Mikołajczyk i Maja Żubertowska. Nauczyciele i pracownicy naszego zespołu nagrodzeni zostali w różnych kategoriach: „Propagator zdrowia i urody”, „Mikrofon Roku”, „Promyk słońca”, „Mistrz pomysłów”, „Naelektryzowana niewiadoma”, „Dobra dusza”, „Narrator wszechwiedzący”, „Bezpieczna dama”, „Chodząca cierpliwość”, „Mama z drugiej ręki”, „Strażniczka angielskiej wymowy”, „Pogromca wirusów”, „Chochla roku”, „Mistrzyni białej rękawiczki”, „Złota rączka”, „Debiut roku”, „Szwajcarski  zegarek”, „Potęga roku” i „Szef życia szkolnego”.

Nagrodzeni z radością i z uśmiechem na twarzy, przechodzili po swojego Oscara po czerwonym dywanie obsypywani gradem konfetti. Po odebraniu swojego trofeum pozowali do zdjęć przy statuetce Oscara. Po rozdaniu nagród swoje życzenia dla nauczycieli składali pani Elżbieta Kubiak, pani Małgorzata Kuświk i pan Piotr Michalak.

Na zakończenie uroczystości wszyscy nagrodzeni pozowali na ściance oscarowej obsypani deszczem konfetti.

Wszyscy w świetnych humorach opuszczali uroczystość święta wszystkich nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu.