Dzień Patrona naszej szkoły oraz Festiwal Pieśni Patriotycznej

10.05.2024 11:13

Dzień Patrona naszej szkoły oraz Festiwal Pieśni Patriotycznej

10 maja to wyjątkowy dzień w kalendarzu naszej szkoły. Wtedy to obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku wspomnienia o Szarych Szeregów połączono z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Od godzin porannych rozbrzmiewały w murach naszej szkoły „zakazane piosenki”, a to za sprawą uczestników XVII Festiwalu Pieśni Patriotycznej. W tym roku repertuar obejmował piosenki z okresu Powstania Warszawskiego. Honorowym patronatem festiwal objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. Jury w składzie: dr Krzysztof Niegowski - kompozytor, organista, wykładowca; Ewelina Dudek - Naczelnik Wydziału Edukacji; Małgorzata Kubacka - Gorwecka - starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu; Anna Bakalarek - nauczycielka klasy wokalnej w MDK w Kaliszu; Beata Knop  - dyrektor ZSP1 w Kaliszu przyznało następujące miejsca w kategorii solista:

kl.4-6: I miejsce – Julia Chałęza (Szkoła Podstawowa w Nowym Nakwasinie)

kl.7-8: I miejsce – Maja Pleśnierowicz (Szkoła Podstawowa nr 15 w Kaliszu)

II miejsce – Marianna Piątrowska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu)

III miejsce – Maria Nowak (Zespół Szkół w Szczytnikach)

Nagrodę Dyrektora SP nr 15 otrzymała Julia Jamroziak (Szkoła Podstawowa nr 15 w Kaliszu).

Wyniki zmagań wokalnych ogłoszono podczas uroczystego apelu, który rozpoczęła pani Dyrektor Beata Knop. Wśród obecnych gości byli: Kazimierz Wiktorowicz – żołnierz AK, ks. prałat Andrzej Latoń, Karolina Sadowska – Radna Miasta Kalisza, dr Krzysztof Niegowski - kompozytor, organista, wykładowca; Ewelina Dudek - Naczelnik Wydziału Edukacji; Małgorzata Kubacka - Gorwecka - starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu; Anna Bakalarek - nauczycielka klasy wokalnej w MDK w KaliszuMarek Szymczak – przewodniczący Rady Osiedla Piwonice, Elżbieta Dębska – przyjaciel szkoły.

Po wręczeniu nagród zwycięzcom festiwalu wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny upamiętniający 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod hasłem

Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.