Dzień Życzliwości

20.11.2023 0:00

Dzień Życzliwości

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Koordynatorkami były Panie: Patrycja Wolniaczyk oraz Ewa Kwaśniewska.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.  Aby wywołać pogodny nastrój wśród uczniów, szkolne korytarze udekorowane zostały wesołymi dekoracjami, emotkami oraz  karteczkami z życzeniami lub miłym przesłaniem które można było zabrać ze sobą i obdarować koleżankę lub kolegę.

Tego dnia  zarówno dla uczniów z klas młodszych jak i starszych przygotowano prezentacje multimedialne, ale także karty pracy pt:  " Mój plecak radości". Zadaniem uczniów z klas I-III było udekorowanie plecaka w taki sposób, żeby przedstawiał to, co sprawia im przyjemność, co mogą zrobić by poprawić sobie nastrój, by odczuwać radość. Gotowe projekty ilustrowały  także to, co dzieci chciałyby/są gotowe zrobić dla innych, żeby pomóc im napełnić plecaki.

Uczniowie klas IV-VIII „wkładali” do przygotowanych plecaków komplementy dla swoich rówieśników. Każdy uczeń "w swoim plecaku" miał tyle komplementów, ilu było uczniów w klasie.

We wszystkich  klasach wybrano także Miss i Mistera Życzliwości, którzy następnego dnia wzięli  udział w wyborach szkolnych.

W szkole funkcjonowała Poczta Życzliwości, gdzie każdy mógł zostawić własnoręcznie napisane listy z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów i koleżanek.

Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką !!!