Festyn Rodzinny - fotorelacja

26.09.2021 19:34

Festyn Rodzinny - fotorelacja

W minioną sobotę 25 września na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu już po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny, tym razem pod hasłem „SZCZEPIMY SIĘ Z KGW I INTEGRUJEMY SIĘ NA NOWO”.

W tym roku dodatkowo w organizację festynu, którego koordynatorami z ramienia naszej placówki byli nauczyciele wychowania fizycznego: pan Mariusz Bzderek i pani Agnieszka Piesik, włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Porwitach.

Podczas festynu była możliwość skorzystania ze szczepień przeciwko Covid-19, których punkt zorganizowano w budynku naszej szkoły.

Dodatkowo ważnym przedsięwzięciem tegorocznego festynu było zorganizowanie zbiórki pieniężnej przez Szkolne Koło Wolontariatu dla małej Jagódki chorej na SMA, z inicjatywy opiekuna koła pani Ewy Kwaśniewskiej.

Impreza przyciągnęła na szkolne boisko rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami.

Na gości czekało wiele atrakcji, w tym występy artystyczne uczniów SP 15, występ Orkiestry Dętej OSP Chełmce, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz strażacki OSP Lis i Piwonic, zumba i konkursy rodzinne.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: przejażdżka na kucykach i bryczką, ciuchcią, dmuchane zamki, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn itd.

Uczestnicy imprezy mogli skosztować wyśmienitych potraw kuchni przedszkolnej oraz KGW w Porwitach. Powodzeniem cieszyły się także pyszne desery, ciasto upieczone przez rodziców oraz zdrowe soki, sałatki warzywne i owocowe.

Świetności imprezy dopełniła profesjonalna oprawa muzyczna.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu: pomysłodawcy, KGW w Porwitach, rodzicom i pracownikom ZSP nr 1 w Kaliszu, Orkiestrze Dętej OSP Chełmce, jednostkom OSP Lis i Piwonice, naszym wolontariuszom, uczniom i całej społeczności lokalnej.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich sponsorów za ich wsparcie materialne i WIELKIE SERCE.