INFORMACJA O KSZTAŁCENIU NA ODLEGŁOŚĆ Z UWZGLĘDNIENIEM HIGIENY PRACY

20.03.2020 0:00

INFORMACJA O KSZTAŁCENIU NA ODLEGŁOŚĆ Z UWZGLĘDNIENIEM HIGIENY PRACY

INFORMACJA O KSZTAŁCENIU NA ODLEGŁOŚĆ Z UWZGLĘDNIENIEM HIGIENY PRACY

„To dla nas wszystkich trudna sytuacja, ale powoli się w niej odnajdujemy. Najważniejsze, że jest nasza współpraca, zrozumienie, chęć i zapał. Po pierwszych dniach szkoły online uczniowie przyznają, że czeka ich ciężka praca, bo materiału jest naprawdę sporo, ale w końcu to nie ferie.
Część osób jest pod wrażeniem przygotowania materiałów, niektórzy rodzice oburzają się, kiedy zadaniem jest informacja o numerach stron w książce, w celu powtórzenia materiału, bo nie tak powinno wyglądać zdalne nauczanie. Jest różnie, ale wszyscy się starają.”

Pracując zdalnie dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny i bezpieczeństwa.

Nasze zdrowie jest najważniejsze!

 

Drogi Uczniu

W związku z zaistniałą sytuacją masz sporo wolnego czasu, który dla dobra wszystkich powinieneś spędzić w domu.

1. Ustal stałą godzinę wstawania. Nie potrzeba tu ustawiania kilku budzików, magicznych metod, potrzeba jedynie odrobiny samodyscypliny lub pomocy ze strony rodzicówJ.

 2.Zaplanuj dobrze dzień, to pomoże Ci zrealizować konkretne zadania wyznaczone w danym dniu.

3. Spożywaj regularnie posiłki, nie zapominaj o śniadaniu!  Zdrowa i zrównoważona dieta sprzyja pracy umysłowej oraz przyswajaniu wiedzy, jak również przyczynia się do obniżenia stresów związanych np. z egzaminami.

4. Nie zapominaj o krótkiej gimnastyce porannej.

5. Na komfort pracy wpływa także temperatura otoczenia, a najbardziej optymalna to 20-21 stopni Celsjusza. Przewietrz pokój przed rozpoczęciem pracy, ale także w ciągu dnia.

6. Zorganizuj swój czas nauki tak, aby nie przeciążać organizmu. Po 45 minutach ciągłej pracy koniecznie zrób przerwę, której potrzebuje wzrok oraz zmień pozycję ciała.

7. Twoje miejsce nauki powinno być czyste i jasne, najlepiej przy oknie lub dobrze doświetlone światłem sztucznym.

8. Podczas nauki należy przyjąć odpowiednią pozycję, która w najmniejszym stopniu będzie obciążała kręgosłup.

9. Aby proces nauki przebiegał sprawnie i efektywnie postaraj się, aby w tym czasie nic nie rozpraszało twojej uwagi, jak np. radio, telewizor, dźwięki powiadomień w smartfonie itp.

10. Przeznacz czas na naukę w określonych przez Nauczycieli godzinach oraz w sposób przez nich ustalony.

11. Odrabiaj lekcje na bieżąco, nie odkładaj ich na później. Nauka po 21.00 nie przynosi dobrych efektów.

12. To dla nas wszystkich trudny i stresujący czas, dlatego oprócz pogłębiania wiedzy znajdź czas na  aktywność fizyczną i odpoczynek oraz przyjemnie spędzony czas z najbliższymi. Jeśli jest ładna pogoda możesz wyjść na podwórko, na balkon, do ogrodu, na spacer, unikaj jednak miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Bądź odpowiedzialny!

13. Znajdź czas na rozwijanie zainteresowań, pasji, odkrywaj nowe.

14. Pomagaj w wykonywaniu prac domowych, Twoja pomoc jest nieoceniona!

15. Spędzaj czas z najbliższymi. Dzięki wspólnym zajęciom, rozmowom, poznajemy się czasami na nowo i co najważniejsze, uczymy się cieszyć wspólnymi chwilami!

16. Nie bądź telemaniakiem i rozsądnie korzystaj z komputera!(łącznie nauka i zabawa od 4-5 godzin dziennie)

17. Z pewnością wiele osób odczuje brak kontaktów z rówieśnikami, dlatego zachęcam, aby osobiste spotkania (zarówno w małym, jak i dużym gronie) w tym czasie przenieść do Internetu.

18. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, dlatego bądź w stałym kontakcie z nauczycielem wychowawcą.

19. Wykorzystaj ten czas efektywnie i kreatywnie. Dobrze wykorzystany czas daje poczucie satysfakcji!

zdjęciezdjęcie2

 

Drogi Rodzicu 

1. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, dlatego zaglądaj regularnie do mobiDziennika.

2. W razie potrzeby pomóż dziecku zaplanować dzień, tak aby realizacja wyznaczonych zadań nie sprawiała mu problemu. Ustalcie kiedy jest czas na pracę i naukę, a kiedy na zabawę i inne czynności.

3. Zadbaj, by dziecko nie przeciążało organizmu i robiło krótkie przerwy podczas nauki.

4. Zwróć uwagę, czy dziecko ma czyste i jasne (dobrze doświetlone) miejsce do nauki.

5. W trosce o zdrowy kręgosłup dziecka, zwróć uwagę czy ucząc się przyjmuje odpowiednią postawę.

6. Warunki domowe nie zawsze sprzyjają nauce na tyle, na ile byśmy chcieli, ale postaraj się, aby dziecku nie przeszkadzały w tym czasie różne dźwięki i hałasy np. telewizor, głośne rozmowy, itp.

7. Zwróć uwagę na temperaturę pomieszczenia, w którym dziecko się uczy, ponieważ najbardziej optymalna to 20-21 stopni Celsjusza. Jeśli uznasz że to konieczne, wywietrz pomieszczenie.

8. Wartościowa dieta jest prostym sposobem na wzmocnienie pracy mózgu. Zbilansowane i zdrowe posiłki usprawnią koncentrację i zdolności uczenia się. Pamiętaj, że najistotniejszą rolę w kształtowaniu zachowań prozdrowotnych odgrywają rodzice.

9. Rola rodzica w relacjach uczeń-nauczyciel jest bardzo ważna i pomocna. Rodzicu, udzielaj informacji zwrotnej nauczycielowi, bo to również buduje indywidualne podejście do ucznia, a także  jest niezbędne do porozumienia i wspólnego działania dla dobra dziecka.

10. To dla nas wszystkich trudny i stresujący czas, dlatego znajdź czas na odpoczynek oraz przyjemnie spędzony czas ze swoim dzieckiem.

Nasza szkoła - film promocyjny E-dziennik Archiwum ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz
Dzwonki
Godz. 0
6:45
7:45
Godz. 1
8:00
8:45
Godz. 2
8:55
9:40
Godz. 3
9:50
10:35
Godz. 4
10:45
11:30
Godz. 5
11:50
12:35
Godz. 6
12:50
13:35
Godz. 7
13:45
14:30
Godz. 8
14:40
15:25
Godz. 9
15:35
16:20