Narodowe Czytanie 2020 w naszej szkole

07.09.2020 0:00

Narodowe Czytanie 2020 w naszej szkole

Po raz kolejny w pierwszych dniach września pod patronatem Pary Prezydenckiej miała miejsce Narodowe Czytanie. W tym roku czytano „Balladynę” J. Słowackiego.

Po raz kolejny  w pierwszych dniach września pod patronatem Pary Prezydenckiej  miała miejsce Narodowe Czytanie. W tym roku czytano „Balladynę” J. Słowackiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przyłączyła się do tych działań.  W piątek 5 września lekcje języka polskiego w klasach IV-VIII zostały poświęcone tejże akcji. W trakcie  zajęć nauczycielki:  p. U. Goździńska, p. A. Krawczyk, p. A. Kuświk i p. J. Żuberek  przybliżyły  uczniom postać Juliusza Słowackiego  oraz treść „Balladyny”.  Następnie  każda klasa czytała z podziałem na role inny fragment dramatu Słowackiego.

Tak jak w ubiegłych latach zostały ogłoszone konkursy:

kl. IV i V: Zaprojektuj okładkę do „Balladyny”;

kl. VI: „Ach, co to będzie za bal…” - zredaguj zaproszenie na bal w pałacu Kirkora z okazji poślubienia Balladyny;

kl. VII: „Uwaga! Uwaga!...” - zredaguj ogłoszenie o zaginięciu Aliny;

kl. VIII: Na deskach kaliskiego teatru będzie wystawiana „Balladyna”. Zredaguj ogłoszenie, w którym zachęcisz  do udziału w  spotkaniu z reżyserem spektaklu. Użyj dwóch argumentów.

Oto ich laureaci:

I miejsce: Emanuela Borecka

II miejsce: Julia Militowska, Maciej Zawadzki

III miejsce: Milena Krzyżaniak

Gratulujemy wszystkim i czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania, które już za rok.