Noc Zawodowców 2020

02.10.2020 0:00

Noc Zawodowców 2020

3.0 edycja Nocy Zawodowców zorganizowana została pod hasłem „Wielkopolska w sieci zawodów”, impreza, która już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, młodzieży oraz nauczycieli szkół z terenu województwa wielkopolskiego.

2 października 2020 roku późnym popołudniem i wieczorem uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 3.0 edycji Nocy Zawodowców.  Tym razem wszyscy spotkali się w sieci. Opiekunami drużyn były: p. Honorata Skrzybalska (koordynator działań a zarazem nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole) oraz p. Agnieszka Piesik.

Oto składy poszczególnych drużyn:

Myśliciele klasa 8: Aurelia Barczewska, Liwia Tyc, Alicja Namysł, Oliwia Matusiak, Szymon Rajca

Poszukiwacze klasa 8: Emanuela Borecka, Julia Militowska, Wiktoria Kucharska, Zofia Glinkowska, Milena Krzyżaniak

Odkrywcy klasa 8: Maciej Zawadzki, Piotr Witasiak, Tomasz Goździewicz, Mikołaj Adamek, Radosław Jamszoł

Zawodowcy klasa 7b: Maria Goździńska, Martyna Płotek, Wiktoria Jóźwiak, Nikodem Raszkowski, Szymon Przygęda

Naukowcy klasa 7a: Aleksander Nawrocki, Krzysztof Pawlik, Wojciech Żuberek, Jan Kaczamrek, Karol Wieczorek

Pionki klasa 7a: Oliwia Kamińska, Zuzanna Wieczorek, Zofia Zawadzka, Nikola Ochocka, Kinga Gorgol

W trakcie spotkania online w pokoju webinarowym było zarejestrowanych 574 uczestników. Była wspaniała interakcja, którą przez cały czas tworzył z młodzieżą zaproszony przez nas do współpracy youtuber Wojtek Kaczmarczyk. Celem Nocy Zawodowców była promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

Do udziału w Nocy Zawodowców zgłosiło się ponad 90 drużyn, a zakwalifikowało 81 ze szkół z takich miejscowości i powiatów jak Pleszew, Ostrzeszów, Ostrów, Jarocin, Krotoszyn, Kępno, Kalisz oraz innych.  Rywalizację wygrało 30 zgłoszonych przez szkoły drużyn, które wzięły udział w quizie „ZAWODOWY EXPRESS” przygotowanym przez CWRKDiZ w Kaliszu. W sumie, w tej rozgrywce, atrakcyjne nagrody otrzymało aż 150 uczniów i 30 opiekunów. Natomiast w zabawach towarzyszących całej imprezie: ZAWODOWE ROZDANIE i ZAWODOWY LOS uczestnicy otrzymali 110 upominków.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli również spotkać się na żywo z prowadzącymi znany program USTERKA, braćmi: Adamem i Łukaszem, którzy opowiadali o tym, że warto iść własną drogą i pielęgnować swoje talenty. Również na żywo połączenie nawiązała Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która pomogła rozegrać jeden z konkursów.

Organizatorem 3.0 edycji kaliskiej Nocy Zawodowców „Wielkopolska  w sieci zawodów” było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Wielkopolskiego, która od 3 lat wspiera rozwój kształcenia zawodowego w Południowej Wielkopolsce. Współorganizatorem wydarzenia była Izba Rzemieślnicza w Kaliszu, a partnerami Cechy Rzemiosł z Kalisza, Ostrowa Wlkp. i Jarocina oraz Starostwa Powiatowe z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Pleszewa i Ostrzeszowa.

Trzy z naszych drużyn zakwalifikowało się do otrzymania atrakcyjnych nagród dla uczestników: Zawodowcy, Poszukiwacze i Odkrywcy i znaleźli się w gronie 30 nagrodzonych drużyn ze szkół z takich miejscowości i powiatów jak Pleszew, Ostrzeszów, Ostrów, Jarocin, Krotoszyn, Kępno, Kalisz oraz innych. Nagrodami były: słuchawki bezprzewodowe, opaski smartband oraz torby z gadżetami od Partnerów i Sponsorów. Nagrody dostarczone zostaną do szkoły.

GRATULUJEMY! I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PRZYSZŁYM ROKU.

Link do filmu z wynikami konkursu: https://www.facebook.com/cwrkdiz.kalisz/videos/822366368535516/