Projekt edukacyjny „Technologie z klasą”

14.06.2019 0:00

Projekt edukacyjny „Technologie z klasą”

Projekt adresowany dla uczniów klasy 3.

Projekt przeprowadziła: Małgorzata Marcinkowska

Głównym celem:

-kreatywne zajęcia komputerowe, dotyczące nowych technologii,

-bezpieczeństwa w sieci i programowania.

W tej podróży towarzyszył im sympatyczny robot Kodeusz - bohater zestawu edukacyjnego "Zaprogramowani na przygodę", który był jedną z nagród w ramach uczestnictwa w projekcie. Dzieci musiały pomóc Kodeuszowi w naprawie jego statku kosmicznego, rozwiązujac kilka programistycznych zadań. Razem z nim wędrowały po tajemniczych planetach i poszerzały swoją wiedzę podczas kreatywnych zajęć. W ramach realizacji projektu uczniowie uczestniczyli w kreatywnych zajęciach dotyczących nowych technologii, nauki programowania i bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciel miał za zadanie zrealizować cykl scenariuszy zajęć dotyczących bezpieczeństwa w sieci, nauki programowania i nowych technologii. Każdy scenariusz składał się z ciekawych materiałów multimedialnych oraz kart pracy dla uczniów. Zajęcia rozbudziły kreatywność dzieci i rozwinęły ich umiejętności z zakresu programowania, m.in. w aplikacji Scratch. Uczniom szczególnie spodobał się bohater projektu „Technologie z klasą” – robot Kodeusz, który zlecał im angażujące zadania programistyczne do wykonania. Głównym bohaterem zestawu był robot Kodeusz, którego statek kosmiczny rozbija się na nieznanej planecie. W trakcie kolejnych lekcji robot prosił dzieci o pomoc w naprawie pojazdu. Każde zadanie wymagało zdobycia programistycznej wiedzy. Wciągająca fabuła, sympatyczny i zabawny Kodeusz, a także ciekawe zadania z pewnością zachęcały dzieci do nauki programowania. 

Na zakończenie "Technologii z klasą" klasa otrzymała dyplom, a nauczyciel - certyfikat potwierdzający ukończenie projektu.

Projekt "Technologie z klasą" udowadnia, że nauka może być prawdziwą przygodą. W opracowanie merytoryczne scenariuszy, a także stworzenie zestawu zaangażowali się specjaliści z największych firm technologicznych w Polsce. Na zakończenie projektu uczniowie uczestniczyli w "Wykładzie z mikrobiologii: Dlaczego warto myć ręce? Opowieść o drobnoustrojach obok nas" na Uniwersytecie wrocławskim.

Nasza szkoła - film promocyjny E-dziennik Archiwum ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz
Dzwonki
Godz. 0
6:45
7:45
Godz. 1
8:00
8:45
Godz. 2
8:55
9:40
Godz. 3
9:50
10:35
Godz. 4
10:45
11:30
Godz. 5
11:50
12:35
Godz. 6
12:50
13:35
Godz. 7
13:45
14:30
Godz. 8
14:40
15:25
Godz. 9
15:35
16:20
Nadchodzące wydarzenia

27.02.2020 godz. 16:00

Drzwi Otwarte Szkoły

Zobacz pozostałe wydarzenia >