Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas VI - VIII

23.06.2023 11:00

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas VI - VIII

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego” – motto przewodnie zakończenia szkoły podstawowej klas ósmych

W piątek o godz.11.00, w Dzień Taty, 23 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez 42 uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów . Po odśpiewaniu hymnu państwowego, szkoły, przemówieniu Pani Dyrektor; nastąpiło przekazanie sztandaru z rąk przedstawicieli ósmej klasy, młodszym rocznikom.

W kolejnym etapie Pani Dyrektor nagrodziła wyróżniających się w nauce oraz zachowaniu uczniów klas VI– VII. Następnie na środek zaproszeni zostali  ósmoklasiści wraz z rodzicami, którzy otrzymali podziękowania za zaangażowanie się w życie klasy i szkoły.  Każdy absolwent otrzymał świadectwo ukończenia szkoły, a rodzice listy gratulacyjne za wkład włożony w rozwój swoich dzieci. Następnie przystąpiliśmy do kolejnych wyróżnień w kategorii „Srebrna tarcza Piętnastki”, czyli zestawieniu uczniów legitymujących się najlepszymi średnimi w naszej placówce. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów i uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w innych dziedzinach sławiąc jej dobre imię.

Następnie siódmoklasistki anielskim głosem wyśpiewały pożegnanie starszych kolegów i koleżanek opuszczających mury naszej szkoły. Pani Dyrektor Beata Knop życzyła ósmoklasistom wielu sukcesów, zachęcała do podejmowania nowych wyzwań, ale też do wspomnień o swojej szkole i godnym jej reprezentowaniu. Na koniec wzruszające pożegnanie wygłosiła p. Aleksandra Szewczyk – Woźniak – wychowawczyni klasy 8a,która przekazała swoim podopiecznym wiele mądrych życiowych rad.

Następnie po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy ósmej. Był skecz uczniowski w wykonaniu dziewcząt, a chłopcy stworzyli popisowy numer w pływaniu synchronicznym, na koniec z odrobiną nostalgii ósmoklasiści pożegnali się i podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, pani pedagog, pracownikom administracji oraz rodzicom. Wręczyli p. Dyrektor drzewko klonu, aby na zawsze przypominało o absolwentach z lat 2015 – 2023.

W ostatniej części wspólnego świętowania w rytmie rap, podziękowały i pożegnały swoich wychowanków p. Urszula Goździńska – wychowawczyni klasy 8b oraz p. Joanna Kasperczak – pełniąca obowiązki w zastępstwie za p. Aleksandrę Szewczyk – Woźniak.

Po zakończeniu gali dzieci udały się do klas na spotkanie z Wychowawcami.