Uroczysta wigilia szkolna

19.12.2022 11:50

Uroczysta wigilia szkolna

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwsi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły 19 grudnia 2022 roku wystawili przedstawienie na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickens’a, w specjalnie przygotowanych strojach i przepięknej scenografii ukazującej XIX-wieczny Londyn i dom kupca Ebenezera  Scrooge'a. Uczniowie wcielili się w bohaterów: Sknerusa – Ebenezera, Siostrzeńca, Wolontariuszkę, Sklepową, Sąsiadkę oraz tych których nie mogło zabraknąć w przedstawieniu – Anioła, Iskierki, Gwiazdki.

Przedstawienie w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd, gry na skrzypcach i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Dodatkowo w przedstawieniu został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości – reflektory świetlne, dzięki którym widzowie mogli poczuć się jak w teatrze. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i pozostałych uczniów naszej szkoły obecnych na widowni. Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Beata Knop, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Zgodnie z tradycją uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

W tym dniu odbyły się również klasowe spotkania opłatkowe zorganizowane przez nauczycieli przy dużym wsparciu rodziców. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie i wychowawcy, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i zaśpiewać kolędy. Spotkania te przebiegły w miłej i życzliwej atmosferze.

20 grudnia aktorzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności po raz kolejny podczas wigilii zorganizowanej dla pracowników i zaproszonych gości. Również tego dnia aktorzy zachwycili zebranych i otrzymali gromkie brawa. Podczas tej uroczystości wolonariusze naszej szkoły: Jakub Gołębiowski i Roksana Andrzejczak prowadzili charytatywną zbiórkę dla Tymka, chłopca chorego na SMA.

Przedstawienie wigilijne przygotowały: p. Joanna Kasperczak i p. Agnieszka Piesik. Wystąpili: Zofia Wieczorek(klasa 4a), Marek Kasperczak (klasa 5a), Maja Żubertowska (klasa 6a) oraz uczniowie klasy 7a: Julia Jamroziak, Julia Plewińska, Alan Przybyła, Gabriela Sikora, Gabriela Zawadzka, Alicja Żmuda, Patrycja Kobza.

„Wigilia to nie tylko czas,  gdy jest prezentów moc,
to nie tylko czas,  gdy potraw sto na stole.
Lecz Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole,
i mamy bliskich przy stole.”