DZIEŃ WIELKANOCNY
01.04.2026 13:20
Dnia 1 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych. Na sali gimnastycznej spotkała się społeczność ZSP nr 1 i zaproszeni goście.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili: przyjaciel szkoły – pani Elżbieta Dębska, przedstawiciele Rady Rodziców - pan Szymon Żubertowski i pani Dorota Małolepsza – Mróz.
Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Beatę Knop uczniowie klasy 2a, 4a oraz przedstawiciele klasy 5a i 8a zaprezentowali program artystyczny składajacy się z dwóch części.
Pierwsza część pt.,,Od Wieczernika do Zmartwychwstania“, w formie pantomimy, przeniosła widzów do wydarzeń sprzed ponad 2 tysiecy lat, ostatnich dni z życia Zbawiciela. Natomiast część druga pt. „Tradycje wielkanocne“ przybliżyła piękne polskie tradycje oraz ich historię.
Występy uczniów wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny i pozwoliły jeszcze raz przeżyć te wielkie wydarzenia. Obecnie tradycje związane z Wielkanocą podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.
Był to ważny dzień w naszej szkole i w życiu każdego z osobna. A dzięki współpracy wielu osób, które przyczyniły się do jego przygotowania mogliśmy go przeżywać na nowo.
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności. Niech ten wyjątkowy czas napełni Nasze serca nadzieją, radością i optymizmem, a wiosenna atmosfera przyniesie nowe siły do realizacji planów i marzeń.
Życzymy, aby Święta upłynęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i uśmiechu.
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty
OKE Poznań
ODN Kalisz


