Wirtualnie zwiedzamy Polskę i Europę

29.05.2021 15:47

Wirtualnie zwiedzamy Polskę i Europę

Od kwietnia uczniowie klasy 4a i 4b biorą udział w projekcie eTwinning "Welcome to Poland, Welcome to Europe"

Celem projektu jest promocja aktywnego spędzania czasu poprzez wycieczki zarówno po najbliższej okolicy, po różnych zakątkach Polski aż po najdalsze zakątki Europy. Uczestnicy projektu wspólnie poznawali atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, zaprzyjaźnili się z mapą Europy oraz wypracowali materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Zostały opracowane ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy. Pracując w grupach uczniowie poznali swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.

Nasi uczniowie wykonali prezentacje o Wielkopolsce oraz Luksemburgu - kraju małym, ale uroczym i niepozbawionym atrakcji turystycznych oraz zaskakującym przyrodniczo. Ciekawostką może być to, że Luksemburg jako pierwsze państwo na świecie wprowadziło w 2020 roku całkowicie bezpłatny transport publiczny na terenie całego kraju. Klasa 4a spotkała się online z uczniami klasy 7a z jednej ze szkół partnerskich z Załuża na Podkarpaciu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję pokazać swoje prezentacje oraz poznać miejsce opracowane przez uczniów z innych szkół. Uczniowie naszej szkoły pokazali najpiękniesze miejsca Wielkopolski oraz atrakcje Luksemburga, a uczniowie z Załuża zaprezentowali urokliwe miejsca w województwie podkarpackim oraz atrakcje turystyczne Irlandii Północnej.

W ramach wspólnych działań projektowych uczniowie wykonali prace konkursowe na logo projektu. Na podstawie prezentacji wykonanych przez uczniów powstał plakat zachęcający do odwiedzenia Luksemburga oraz ulotka informacyjna na temat atrakcji turystycznych południowej wielkopokski, udało się również wykonać. Przed nami jeszcze turnieje wiedzy i escape roomy, do których zaprosimy wszystkich chętnych.

A oto, co zrobiliśmy:

Atrakcje turystyczne południowej wielkopolski - prezentacja

Atrakcje turystyczne Luksemburga - prezentacja

Interaktywna mapa Europy

Wirtualna wycieczka po południowej wielkopolsce

Wirtualna wycieczka z Kalisza do Luksemburga

Wirtualne wycieczki po innych krajach Europy

Interaktywna mapa Kalisza

Prezentacje wszystkich krajów Europy

Plakaty promocyjne krajów europejskich przygotowane przez uczniów ze szkół partnerskich

Plakaty promujące regiony w Polsce wykonane przez inne szkoły partnerskie

Wirtualna książkowa publikacja z zagadkami o krajach Europy przygotowana przez szkoły partnerskie