Wycieczka klas VI-VIII do Wrocławia z okazji Mikołajek na Jarmark Bożonarodzeniowy

15.12.2023 0:00

15.12.2023r. rano, gotowi na pełen przygód dzień uczniowie z klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Kaliszu pod opieką: p. Ewy Kwaśniewskiej i p. Agnieszki Piesik wyruszyli autokarem na wycieczkę szkolną do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Edukacji  Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywaliśmy procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Obejrzelismy film na panoramicznym ekranie 360 stopni, weszliśmy do legendarnego batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na naszej planecie i sprawdziliśmy samodzielnie działanie starożytnych wynalazków wodnych.

Drugim punktem programu było zwiedzanie Ostrówa Tumskiego z Katedrą Św. Jana Chrzciciela, Wyspy Piasek, Starego Miasta z Rynkiem Wrocławskim. Podczas zwiedzania uczniowie szukali krasnali, z których znany jest Wrocław.

Trzecim punktem programu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tam podziwialiśmy magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wrocław słynie z jednego z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Kolorowe światełka, tradycyjne stoiska z rękodziełami, aromaty świątecznych potraw i gorące napoje tworzą świąteczną atmosferę. Uczniowie mieli  okazję rozejrzeć się po stoiskach, skosztować regionalnych przysmaków i zakupić oryginalne prezenty świąteczne.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było  MovieGate - jedyna taka kolekcja artefaktów filmowych w Europie, mieszcząca się w schronie pod placem Solnym.

Zobaczyliśmy prawdziwe elementy charakterystyczne dla schronów wojennych – napisy oraz zastosowanie farby fluorescencyjnej na ścianach, naśladujące typowe z czasów wojny malowanie wnętrz bunkrów siarczkiem cynku!

MovieGate dysponuje jedyną taką w Europie pokaźną kolekcją unikatowych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z najważniejszych dzieł wielkoformatowego kina światowego!

Filmowa kolekcja MovieGate obejmuje przedmioty między innymi takie jak: broń filmowa, niezwykłe kostiumy, rekwizyty czy pojazdy tajnych agentów. W MovieGate obejrzeliśmy magiczne i oryginalne przedmioty, które uczestniczyły w kreowaniu wyjątkowego uniwersum świata magii i czarodziejstwa, rekwizyty filmowe z filmów takich jak niezwykła seria “X-Men” lub “Gwiezdne wojny”, “Gladiatora” albo Jamesa Bonda. Dzięki MovieGate magia kina przenika się z rzeczywistością, co jest gwarancją niepowtarzalnych wspomnień i doświadczeń na miarę uczestnictwa w produkcji filmowej.

Około 17:30 zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Kalisza.