Wyniki XIV Międzyszkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej

21.05.2021 14:20

Wyniki XIV Międzyszkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Jesteśmy dumni, że w murach naszej szkoły noszącej zaszczytne im. Szarych Szeregów, rozbrzmiewają co roku pieśni, które nie tylko podkreślają charakter szkoły, rolę patrona dla szkolnej społeczności, ale przede wszystkim przekazują historię i wartości patriotyczne ważne dla każdego człowieka.

Organizowany przez naszą szkołę od 14 lat  Międzyszkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej dla szkół Kalisza i powiatu kaliskiego odbywa się w miesiącu maju i  jest związany z obchodami Patrona szkoły Szarych Szeregów. Celem festiwalu jest: rozbudzanie zainteresowania pieśniami patriotycznymi oraz kształtowanie szacunku do kraju ojczystego i jego historii.

Tegoroczny festiwal odbył się, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną niestety online. Dziesięciu młodych wykonawców ze: Stawiszyna, Zakrzyna, Ciepielewa, Liskowa oraz Kalisza zaprezentowało swoje umiejętności wokalne w pieśniach z okresu II wojny światowej, przesyłając nagrania drogą elektroniczną.

Jury w składzie: przewodnicząca Beata Knop - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, członkowie: Szymon Blachowski – muzyk, instrumentalista; Honorata Skrzybalska -  nauczyciel muzyki oraz Ewa Mroczek - wychowawca świetlicy, dokonując wnikliwej analizy zaprezentowanych utworów wzięło pod uwagę:  dobór repertuaru do możliwości głosowych uczestnika, interpretację, czystość i poprawność wykonania utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po dość zgodnych obradach tegoroczne jury wyłoniło laureatów w kategorii solista i przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Julita Haładyn Szkoła Podstawowa w Zakrzynie

II miejsce – Amelia Borowska Szkoła Podstawowa nr 15 w Kaliszu

III miejsce – Anna Pietura Szkoła Podstawowa w Ciepielewie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że dzięki Wam mogliśmy kontynuować naszą tradycję i zapraszamy ponownie do udziału w kolejnych edycjach naszego Festiwalu. Mamy nadzieję, że już na terenie naszej placówki.

Laureatów festiwalu zapraszamy po odbiór nagród w Szkole Podstawowej nr 15 w Kaliszu, ul. Wykopaliskowa 45,  w dniach: 28 maja godz. 12:00 – 16:00 oraz 31 maja godz. 13:00 - 16:00 . Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymają dyplom za udział w festiwalu, który zostanie przesłany na adres szkoły.