Podsumowanie konkursu literackiego „Mój sposób na wirusa”

18.05.2020 15:26

Podsumowanie konkursu literackiego „Mój sposób na wirusa”

W kwietniu ogłoszony został konkurs literacki pt: „Mój sposób na wirusa”. Zadaniem  uczestników  konkursu było  ułożenie wiersza/rymowanki o tematyce zdrowotnej związanej ze stanem pandemii. W swoich pracach uczestnicy konkursu mogli  zawrzeć propozycje i pomysły na to jak chronić swoje zdrowie i w ciekawy sposób spędzać czas w domu. Mogli także zwrócić uwagę na ciężką pracę lekarzy i pielęgniarek oraz innych służb (policja, straż), aby w ten sposób podziękować im za ich jakże trudną i odpowiedzialną pracę.

Na konkurs wpłynęło 7 prac uczniów z klasy III a, III b, IV, VI a oraz VII.

Prace oceniało Jury w składzie:

Pani dyrektor  Beata Knop

Pani wicedyrektor  Agata Kuświk

Pani Patrycja Łazarek – pielęgniarka z Wojewódzkiego  Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy

Pani Urszula Goździńska – nauczyciel j. polskiego

Podczas oceny prac Jury brało pod uwagę takie kryteria jak:

- Zgodność pracy z tematem

- Oryginalność i samodzielność pracy

- Ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

I miejsce zajęła uczennica klasy III b – Iga Matysiak ( wiersz pt: „Nowy wirus”)

II miejsce zajął uczeń klasy III a – Wiktor Kłysz.

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce zajęli ex aequo Patrycja Kobza z klasy IV oraz Adam Grzelaczyk z klasy VII

II miejsce zajęła Amelia Borowska z klasy VI a

III miejsce zajęła Julia Militowska z klasy VII.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy. Nagrodą za udział w konkursie są dodatkowe punkty z zachowania oraz ocena celująca z j. polskiego.

Serdecznie podziękowania także dla jury, a zwłaszcza pani Patrycji Łazarek, która mimo bardzo trudnej sytuacji w jakiej znajduje się obecnie służba medyczna, zgodziła się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Pani Patrycja napisała do uczestników kilka słów, które pozwolimy sobie zacytować:

„Każdy z wierszy napisanych przez uczestników jest wyjątkowy. To piękne, że w tak trudnym czasie, jakim obecnie się znajdujemy, są osóbki, które w literackiej formie przelewają swoje myśli na papier. Miło także, że w jednym z nich ujęte było wspomnienie o pielęgniarkach których praca nie jest mi obca. Wszystkie wiersze czytałam z uśmiechem na ustach i każdy zasługuje na pochwałę. Cieszę się, że dla młodego społeczeństwa epidemia koronawirusa jest poważnym tematem i nie podchodzą do niej lekceważąco.

Pozdrawiam serdecznie , Patrycja Łazarek :)..”

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i pozdrawiamy!

Ewa Kwaśniewska i Joanna Żuberek

/files/Wiersze.pptx