Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

08.02.2021 12:01

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Tradycyjnie jak co roku, w lutym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Aktywność ta związana jest z – obchodzonym w tym roku 9 lutego – Dniem Bezpiecznego Internetu.

DBI 2020 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” w nieco innej formie niż zawsze - online. Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy zachęcali wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracali także szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Podkreślili, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Koordynatorki akcji p. M. Marcinkowska i p. A. Piesik przygotowały z tej okazji krótką prezentację multimedialną związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, którą wychowawcy na godzinach wychowawczych zaprezentowali swoim uczniom. Ponadto zostały ogłoszone dwa konkursy: jeden dla klas 1-3, na plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie oraz dla klas 4-8, na przentacje multimedialną lub krótki film związany z bezpiecznym korzystaniem z Interentu.

Ucziowie obejrzeli również krótkie filmy nakręcone przez naszych uczniów z klasy 7a i 4a ukazujące jakie zagrożenia czychają na nas w Internecie i jak nalezy się przed nimi chronić.

Korodynatorzy akcji zgłosili również naszą placówkę do wspierania DBI przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych i organizację konkursów. Zajęcia takie będą prowadzone we wszystkich klasach do końca marca. W związku z udziałem w tej inicjatywie nasza placówka otrzyma elektorniczne zaświadczenie o wzięciu udziały w DBI a także weźmie udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI.

Prezentacja multimedialna przygotowana z okazji DBI

Film promujący bezpieczne korzystanie z Internetu nakręcony przez naszych uczniów.

Film promujący bezpieczne korzystanie z Internetu nakręcony przez uczniów