Apel Wielkanocny

04.04.2023 10:45

Apel Wielkanocny

„Wielkanoc to czas refleksji i radości”, pod takim hasłem przebiegł Apel Wielkanocny, który w tym roku przygotowali uczniowie z klas 6a i 7. Spotkanie rozpoczęliśmy od podsumowania konkursu zaproponowanego przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Przedstawiciele klas w strojach ludowych, które otrzymaliśmy od Zespołu Pieśni i Tańca Piwonice, zaprezentowali swoje prace, wykonane tradycyjną ludową metodą.

Następnie Ksiądz prałat dr Andrzej Latoń wraz z Siostrą Martyną wręczyli dyplomy oraz nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu – lapbook o JPII. Galicia Ramirez Yareri – nauczycielka języka hiszpańskiego wraz siódmoklasistami przygotowali scenkę i prezentację multimedialną na temat „Wielkanocy w Hiszpanii”, na zakończenie zaprosili do skosztowania tradycyjnych hiszpańskich potraw, przygotowanych specjalnie z okazji Wielkiej Nocy.

Kolejnym punktem programu była pantomima pt. „Bóg dał nam ręce”, która przygotowana została przez uczniów z klasy 6a pod kierunkiem Pani Urszuli Goździńskiej. Przedstawienie poruszyło serca widzów, aktorzy bardzo się starali, aby przesłanie pantomimy trafiło do każdego słuchacza.

„A Bóg wyciągnął swoje kochające ręce nad światem, dążącym do zagłady.
Ale my przybiliśmy te ręce do krzyża i powiedzieliśmy Zostań tam Boże.
Ale On nie został, chociaż był pogrzebany- ZMARTWYCHWSTAŁ.
On żyje, dzisiaj Jezus chodzi ulicami naszych miast, jego ręce pokryte bliznami, są wstanie uzdrowić nasze ręce, uczynić je zdolnymi do tworzenia, dawania
i kochania.
Czy chcesz mieć dobre ręce?
Decyzja jest w Twoich rękach, tylko pamiętaj,
To Bóg dał nam ręce”.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Beata Knop złożyła świąteczne życzenia i poprosiła wszystkich zgromadzonych o podzielenie się wielkanocną babką.

Prezentacja multimedialna - Wielkanoc w Hiszpanii